UDSTILLINGER / Udstilling 2018

Udstilling 2018

UDSTILLINGS RESULTATER

Her på siden finder du alle udstillingsresultaterne, samt billeder fra dagen.

BIS - Tiffany von den Darkmoonferrets

BIM - Milkyways Tsahik (Bertil)
 
ALDERSVARIANTER
Bedste - Junior Tiffany von den Darkmoonferrets
Bedste - Senior MMD Milkyways Brönthe (Piper)
Bedste - Veteran Maru Memphis from Ferret City
 
FARVEVARIANTER
Bedste - Mørk vildtfarvet Milkyways Black Dahlia
Bedste - Vildtfarvet Metal Ferrets Siti
Bedste - Mørk pastel Cilleborgs Octavia (Oggi)
Bedste - Pastel Cilleborgs Hypnos
Bedste - Albino Little Star Ferrets Amy
Bedste - Silver/DEW Nevada Naruto von den Darkmoonferrets
Bedste - Aftegn Little Star Ferrets Bob Marley
Bedste - Chokolade FFK U-R Number Two (Miranda)
Bedste - Sort FFK U-R Number Seventeen (Zeta)
Bedste - Angora Ilderbandens Nefertiti (Neffe)
 
TOP OG BUND
Top Score - FFK U-R Number Five (Tanto)
Laveste Pointsum - Little Star Ferret’s John Lennon (Buster)
 
DTK ILDER
DTK-ilder 1 plads - FFK U-R Number Five (Tanto)
DTK-ilder 2. plads - Milkyways Tsaheylu
DTK-ilder 3. plads - Pickpocket’s Ferret’s Demiguise (Fig)
DTK-ilder 4. plads - Mai Ferrets Triste (Tristen)
 
DOMMER FAVORITTER 
Susan - Black Amber Kiddo
Denise - Cilleborg’s Rock N’ Roll Pop
Livia - FFK U-R Number Two (Miranda)
Zsolt - AngelFerrets Gucci (Sui)

SEKRETÆR FAVORITTER
Stine - AngelFerrets Beast (Lysander)
Erika - Tiny Diamonds Black Widow (Den Lille Brune)
Masa - Hoffmann Sugar Delight (Delli)
Christine - FFK U-R Number Two (Miranda)
Marianne - Milkyways Fendt
Rikke - Mai Ferrets Triste

CHAMPION CERTIFIKAT
Nebraska Eve von den Darkmoonferrets

VARIANT CAHAMPION CERTIFIKAT
Nevada Naruto von den Darkmoonferrets
Cilleborgs Octavia (Oggi)

KLASSE 1 – Veteran Dømt at Zsolt
Ilderbos Slayer 93,5p
1. PLADS - Maru Memphis From Ferret City 97p 
Loke NS

KLASSE 2 – Veteran Dømt af Zsolt
Naomi 95,5p
2 PLADS - Svanegården’s 10’fani 98,5p   
Frida 97,5p
1. PLADS - Angelferrets Gucci (Sui) 99p
Lotus Blomst Lyon 96,5p
Ilderbandens Nefertiti (Neffe) 88,8p

KLASSE 3 – Senior Dømt af Livia
Cilleborgs Rainbow Dash 91p
Svanegården’s 5’ina 92p
Svanegården’s Ex3’vaganze 88,5p
Cilleborgs X-Mas Psykose 88p
2. PLADS - Mai Ferrets Triste (Tristen) 93,5p
1. PLADS - Pickpocket’s Ferrets Demiguise (Fig) 94p

KLASSE 4 – Senior Dømt af Susan
Atum (Atur) 88,5p
Milkyways Black Prince (Norman) 88,5p
3. PLADS - Black Amber Kiddo 88,5p
2. PLADS - Milkyways Fendt 89p
1. PLADS - Milkyways Ronan (Morgan) 89,5p
Milkyways Brick (Herman) NS
Cilleborgs X-Mas Tourette NS
Milkyways Black Faux Fur (Gordon) NS

KLASSE 5 – Senior Dømt af Denise
Domino Moon Ferretry’s Amazing Bluebell 89p
Amazing Ferrets Skylar Talia 87,5p
2. PLADS - Cilleborgs Heart of Rock (Lilja) 92,5p
3. PLADS - Cilleborgs Kaki 92,5p
1. PLADS - Milkyways Black Nova 93p
Milkyways Black Dahlia 91p
Milkyways Black Rose 88p
Frist Chouce 9’na (Sif) 88p

KLASSE 6 – Senior Dømt af Denise
Cilleborg’s Shenandoah Salamander (Salle) 83,5p
Metal Ferrets Seth 83p
Ilderbos Sylvester 84p
2. PLADS - Cilleborgs Rock N’ Roll Pop 92p
AngelFerrets Dipsy (Dipper) 89p
1. PLADS - Le’missa Ferrets Belvanie Speyside (Bella) 93p

KLASSE 7 – Senior Dømt af Denise
Milkyways Sia Kahlua Deep Impact NS
Idu 89,5p
Metal Ferrets Siti 89p
2. PLADS - Estela Anael Beloved Ferret (Stelli) 89,5p
1. PLADS - Mai Ferrets Vriley 90
Metal Ferrets Glæde (Frida) NS

KLASSE 8 – Senior Dømt af Susan
Milkyways Dobby Lux Aeterna NS
1. PLADS - Mai Ferrets Apollo 88,5p
Cilleborgs Spir 84,5p
2. PLADS - Findus 85,5p

KLASSE 9 – Senior Dømt af Livia
Metal Ferrets Shu NS
Cilleborgs Octavia (Oggi) 86p
Svanegården’s Pa9’k con2 82,5p
3. PLADS - Le Missa & AngelFerrets Irani Rael 91,5p
Mai Ferrets Venus (Bella) 87,5p
2. PLADS - Cilleborgs Ducky 92,5p
Milkyways Fit It (FIXI) 87,5p
1. PLADS - MMD Milkyways Brönte (Piper) 95,5p

KLASSE 10 – Senior Dømt af Livia
1. PLADS - Ilderhyttens Dastan 91,5p
Cilleborgs Hypnos 88,5
2. PLADS - Cilleborgs Morfeus (Moffe) 91,5p
MMD Milkyways Hemmingway (Elliot) NS
Milkyways Shooting Star (Styrk) NS

KLASSE 11 – Senior Dømt af Susan
Arthur Theo Valentino NS
1. PLADS - Little Star Ferret’s Freddy Mercury 89p
Cilleborgs & Milkyways Kaptajn Klo (Bones) 88,5p

KLASSE 12 – Senior Dømt af Susan
Genuine Ferrets Dawn (Nellie) 86p
1. PLADS - Leonhards Shine Bright Like a Tanzanite (Dixie) 91p
2. PLADS - Little Star Ferret’s Amy 90,5p
Tinkerbell Ferret Naia DISKVALIVICERET

KLASSE 13 – Senior Dømt af Denise
2. PLADS - Gelato von den Darkmoonferret (Jace) 92p
1. PLADS - Rosenkrantz Cirkeline 93p
Nevada Naruto von den Darkmoonferrets 91,5p
Tinkerbell Ferret Sonea 90,5p

KLASSE 14 – Senior Dømt af Livia
Pearcing Sky Ferretry Orlith 82,5p
Metas Iron Maiden Cooper 84p
Pedersen 85,5p
3. PLADS - Little Star Ferret’s Michael Jackson 87,5p
Little Star Ferret’s John Lennon (Buster) 80p
Little Star Ferret’s Bob Marly 81p
1. PLADS - Cilleborgs & Milkyways Tick Tock 91p
2. PLADS - Svanegården’s Mikkel 89,5p
Svanegården’s 1’joy 86,5p

KLASSE 15 – Senior Dømt af Susan
3. PLADS - Cilleborgs Filippa (Vetani) 91p
Lammes Feenwald Ferret from Dreamland 90,5p
Diamonds Black Widow (Den Lille Brune) 87,5p
2. PLADS - Nyx von den Kleinen Entdecker Frettchen 91,5p
Piggeldy von den Kleinen Entdecker Frettchen NS
1. PLADS - Bisquit von den Kleinen Entdecker Frettchen 92p
House of Ferrets Figaro (Figge) 88,5p

KLASSE 16 – Senior Dømt af Zsolt
Mai Ferret’s Bene (Zeus) NS
Bactus aus Ardensee 93p
1. PLADS - Hoffmann Sugar Delight (Delli) 97p

KLASSE 17 – Senior Dømt af Zsolt
Nord-West Ferrets Merlin 89p
Mai Ferrets Titan 92p
2. PLADS - Tiny Diamonds Green Arrow 93p
1. PLADS - Tiny Diamonds Hellboy (Anakin) 95,5p

KLASSE 18 – Senior Dømt af Zsolt
2. PLADS - Exquisite Ferrets Storm (Stormsen) 90,5p
Mai Ferrets Harmony 90,5p
1. PLADS - Festivitaz’ Fritter Rickon (Bamsen) 90,5p
AngelFerrets Mongolos (Golos) 87p

KLASSE 19 – Senior Dømt af Denise
Festivitaz’ Fritter Arya 89p
Lzzy Hale von den Darkmoonferrets 92,5
3. PLADS - Mai Ferrets Jupiter 93p
2. PLADS - Mocca Alba von den Darkmoonferrets 93,5p
Yodel aus Angermünde 91p
Lonely Ferrets Misse 92p
1. PLADS - Nebraska Eve von den Darkmoonferrets 96p

KLASSE 20 – Junior Dømt af Livia
1. PLADS - Milkyways Tsahik (Bertil) 96p
Freddes Ferret Kit U-R Number Seven (Shoto) 88,5p
2. PLADS - Freddes Ferret Kit U-R Number Thirteen (Fenris) 95,5
Cilleborgs Bøvle 88,5p
Cilleborgs Buller 90p

KLASSE 21 – Junior Dømt af Susan
Amazing Ferrets Ripley 88,5p
1. PLADS - Cilleborgs Prinsesse Kira 93p
Cilleborgs Burger 91,5

KLASSE 22 – Junior Dømt af Denise
2. PLADS - AngelFerrets Beast (Lysander) 97p
Freddes Ferret Kit U-R Number Eleven (Fievel) NS
1. PLADS - Freddes Ferret Kit U-R Number Five (Tanto) 97p
FFK U-R Number Nine (Cornkean) 90,5p

KLASSE 23 – Junior Dømt af Livia
FFK U-R Number Two (Miranda) 94p
FFK U-R Number Ten (Fiona) NS
1. PLADS - FFK U-R Number Four (Freja) 94p

KLASSE 24 – Junior Dømt af Denise
Milkyways Tsaheylu 93,5p
2. PLADS - Milkyways Eywa 94p
1. PLADS - Freddes Ferret Kit U-R Number Twelve (Jeze) 96,5p
Freddes Ferret Kit U-R Number Seventeen (Zeta) 94p

KLASSE 25 – Junior Dømt af Zsolt
Amazing Ferrets Dallas 93,5p
Rivanna von den Darkmoonferrets 93p
2. PLADS - Ramona von den Darkmoon Ferrets (Romi) 96,5p
1. PLADS - Tiffany von den Darkmoonferrets (Sheeva) 97p
Tennessee von den Darkmoonferrets (Tassimo) 95p
AngelFerrets Mystique (Psykopaten) 91,5p
Dansk Tamilder Klub (DTK) | CVR: 36179287 | - Danmark | dtk-dk@hotmail.com